GŁÓWNE INDEKSY GPW SPOJRZENIE I UWAGI strona druga


Dostęp do tej strony jest ograniczony.Wykup dostęp do treści premium

Wykupując abonament uzyskasz dostęp do bieżących analiz.

Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się:
Nie posiadasz jeszcze konta?

130 komentarzy

 1. Dzień dobry, pytanie o analizę WIG20 z 12 maja. Czy można doatrywać się podwójnego szczytu i ewentualności wybicia dołem? Jeśli tak, to czy zasięg może być rozpatrywany do poziomu poprzedniego dołka 1626 pkt. z marca 2023?

 2. Zarówno obecny szczyt jak i ten poprzedni ze stycznia 2023 wydają się próbować domknąć luke spadkową z przełomu IV/V 2022.

 3. Dzień dobry, , mało się o tym pisze ale głównym oporem jest luka tygodniowa , wielokrotnie wskazywałem na ten opór bo dopiero on jest istotny z pkt widzenia kontynuacji trendu, w krótkim terminie nie dojdzie do rozstrzygnięcia, więc można jedynie spekulować co by było gdyby owa luka nie została wybita, i ewentualnie przyjmować zakład na określony kierunek, wydaje mi się ,że warto spojrzeć na analizę eurodolara ,-pewne zachowanie tej pary może mieć znaczenie.

   1. czy Pana zdaniem handlując na godzinowym indeksie FW20 wystarczy interesować się wyłącznie notawaniami i wykresem samego kontraktu, czy jest jakaś wartość dodana z analizy indeksu?

 4. Dobry wieczór, czy spółka Będzin powracająca na wykresie dziennym swojego dołka z 23 czerwca jest Pana zdaniem w ogóle „techiczna” po ostatnich szczytach? Czy należy to wyłącznie rozpatrywać w kategoriach patologii giełdowej, czy coś tu się da jeszcze technicznie i logicznie wygłówkować?

 5. jak najbardziej ucieczka zagranicy z banków obniżka oprocentowania aż o 0,75% ,-dolar kończy wybicie z orgr być może 4,26 -4,36 ta strefa się obroni to raczej pewne i będzie odreagowanie

 6. 1900 okolica to naturalne wsparcie ale po takiej przecenie decydująca będzie skala odbicia o ile będzie słaba to raczej spotkamy się w okolicy 1900 pkt w analizie wskazany jest ten obszar .

 7. Witam, czy średnie 30 i 45 można stosować do podobnej interpretacji, jak Pan to czyni, na dowolnym innym interwale (np H1), czy są one ściśle powiązane z okresami wykresu tygodniowego?

 8. krótkie interwały, polecam obserwację średniej w interwale 4 h im wyższy interwał tym średnie mają większe znaczenie , przyjęło się iż średnia dwustusesyjna jest najbardziej obserwowana jako opór czy wsparcię

 9. nie bardzo rozumiem o jakie wrażenia chodzi tydzień temu w analizie indeksu wskazałem iż indeks pozostanie w korekcie i pozostanie w średnim terminie w trendzie bocznym, oczywistym jest iż zakres wahania indeksu na przestrzeni tygodnia wyniósł maksymalnie 65 pkt przy czym od zamknięcia poprzedniego tygodnia do zamknięcia aktualnego różnica w wycenie indeksu wyniosła zaledwie 45 pkt.

 10. Dzień dobry, czy mogę zadać takie pytanie:
  handluję na kontrakcie na WIG20 i tak jak Pan korzystam ze strony stooq.pl
  Kiedy chcę obejrzeć wykres na ramach tygodniowych dal oceny ogólnej syuacji, to do wyboru mam albo wykres konkretnego kontrkatu (np. w tej chwili grudniowy FW20Z2320) albo skumulowany wykres hisotrycznych kontraktów pod nazwą FW20 – gdzie są „doklejane” odcinki poszczególnych kolejnych kontrkaków na zasadzie, że widzimy połączone odcinkowo fragmenty kontatków, które w danym okresie były najbardziej płynne. Wiadomo, że taki kontrakt jakąkolwiek płynność ma tylko w trzech ostatnich miesiącach swego życia.
  Trudność polega na tym, że jeśli patrzę na aktualny konkretny kontrakt, to jego pierwsze miesiące są ze szczątkowym wolumenem i mam wątpliwości, czy mogę traktowac ten okres miarodajnie (czy można na podstawie tego fragmentu czasu, gdy wolumen był szczątkowy wyciągać wnioski dla aktualnej sytuacji?)
  Z drugiej strony jeśli mam wykres FW20 z posklejanych chronologicznie płynnych fragmentów różnych następujących po sobie kontrkatów, to też rodzi się wątpliwość, czy jest to prawidłowa podstawa do wyciągania wniosków. Nie wiem, czy opisałem problem w zrozumiały sposób, jeśli nie to doprecyzuję i będę wdzięczny za Pańską opinię.

  1. przewidywanie kierunku w wypadku kontraktów na indeks wig 20 bo głównie o to tu chodzi to tej temat trudny , jednak są osoby które preferują tego typu grę , szczególnie trudność stanowi zajęcie właściwej pozycji w ostatnich tygodniach notowań kontraktu, wydaje mi się że odpowiedzią na to pytanie byłoby posiłkowanie się trendem z rynku kasowego gdzie na blogu mamy cotygodniowe spojrzenie na aktualną sytuację techniczną indeksu, chyba że przyjmiemy że ,,ogon trzęsie psem,,

 11. tak , dziękuję za zwrócenie uwagi na ten element prognozy, powtórzyłem za informacją ze stooq inne źródła nie potwierdzają iż Londyn ma dzień wolny ,dziś nie działa giełda Japonii i Turcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *