koronowirus aktulizowane dane plus link Jak wygląda Ziemia, gdy wszystko się zatrzyma

coronavirus aktualny stan

coronavirus aktualny stan

 

 

 

 

 

 

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

 

Liczba zgonów koronawirusów w USA może osiągnąć 200 000, powiedział Anthony Fauci, ekspert od chorób zakaźnych, nazywając oszacowanie ruchomym celem. W Nowym Orleanie może zabraknąć aparatów oddechowych w ciągu tygodnia.

Hiszpania miała swój najbardziej śmiercionośny dzień, ponieważ przeciążony system opieki zdrowotnej w kraju zmaga się z prawie 80 000 przypadków koronawirusa.

Długoletni starszy kierownik Wall Street zmarł z powodu komplikacji wirusowych.

Kluczowe wydarzenia:

  • Obudowy top 684,000; 32 000 zabitych, 145 7500 odzyskanych: Johns Hopkins
  • Hiszpania zgłasza ponad 6500 ofiar śmiertelnych
  • Blokada w Wielkiej Brytanii może trwać do czerwca
  • Indie dążą do poddania pracowników migrujących kwarantannie
  • Australia ogranicza publiczne spotkania na zewnątrz do dwóch osób
  • Pasażerowie na „statku śmierci” proszą o ratunek, gdy wirus zostanie zainfekowany
  • Europejska epidemia wirusa spowodowała, że ​​Włochy i Hiszpania szukają odpowiedzi

Subskrybuj codzienną aktualizację wirusa od zespołu prognostycznego Bloomberga tutaj .

Kliknij VRUS na terminalu, aby uzyskać wiadomości i dane na temat koronawirusa, a tutaj, aby uzyskać mapy i wykresy. Aby przeanalizować wpływ Bloomberg Economics, kliknij tutaj . Aby zobaczyć pogląd BNEF na wpływ na energię, kliknij tutaj .

2020-koronawirus-przypadki-mapa-świata-przypadki-od-in-line

Jefferies Group CFO Dies of Virus (11 rano w Nowym Jorku)

Jefferies Group LLC powiedziała, że ​​wieloletni dyrektor finansowy Peg Broadbent zmarł z powodu powikłań związanych z koronawirusem, jednej z pierwszych śmierci w wyniku pandemii wśród wyższej kadry kierowniczej z Wall Street.

Zgodnie z oświadczeniem z niedzieli firma Teri Gendron, dyrektor finansowy Jefferies Financial Group, jako tymczasowy dyrektor finansowy i główny księgowy.

Przeczytaj całą historię tutaj

Indie poddają kwarantannie pracowników migrujących (10:50 w nocy)

Rząd federalny Indii poprosił stany o poddanie pracowników migrujących kwarantannie przez 14 dni i zapobieganie przemieszczaniu się ludzi przez granice.

Ponieważ premier Narendra Modi ogłosiła we wtorek 21-dniową blokadę, wiele osób opuściło duże miasta, takie jak stolica New Delhi i centrum finansowe Bombaju, próbując dotrzeć do swoich domów po zniknięciu pracy z dnia na dzień. Taki ruch narusza środki blokujące, ministerstwo spraw wewnętrznych powiedziało w niedzielę.

Według Indii Lav Agarwal, starszy urzędnik ministerstwa zdrowia, liczba spraw w Indiach wzrosła do 979, z 25 ofiarami śmiertelnymi.

Przeczytaj całą historię tutaj

Fauci mówi, że możliwe jest 200 000 zgonów w USA (10 rano w Nowym Jorku)

Liczba zgonów koronawirusa w USA może osiągnąć 200 000, powiedział Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w „Stanie Unii” CNN. Powiedział, że ponad połowa nowych spraw znajduje się w Nowym Jorku.

„Patrząc na to, co widzimy teraz, patrzymy na 100 000 do 200 000” zgonów, „ale nie chcę się do tego przyczepić”, powiedział Fauci w CNN. „Ale nie tylko myślę, że musimy wykonać projekcję, gdy jest to tak ruchomy cel, że łatwo można się pomylić.”

W Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 125 000 potwierdzonych zakażeń i ponad 2000 zgonów.

Niedobory w Nowym Orleanie (9:38 w NY)

Luizjana, która do tej pory była czwartą co do wielkości ofiarą koronawirusa w USA, przewiduje, że w ciągu tygodnia w Nowym Orleanie zabraknie możliwości oddychania aparatami oddechowymi.

Gubernator stanu Luizjana, John Bel Edwards, powiedział, że niedawne obchody Mardi Gras – przed wprowadzeniem dystansu społecznego – prawdopodobnie przyczyniły się do szybkiego rozprzestrzeniania się Covid-19 w największym mieście stanu.

Iran szkicuje lekarzy do obowiązkowej służby (9:15 w nocy)

W niedzielę Iran wezwał absolwentów medycyny i ratowników medycznych do obowiązkowej służby w walce z koronawirusem i ostrzegł przed karami dla tych, którzy nie zarejestrują się na projekt, podała państwowa agencja informacyjna Islamskiej Republiki, powołując się na szefa służby krajowej. Ministerstwo zdrowia mówi, że jak dotąd co najmniej 43 irańskich pracowników medycznych zmarło na wirusa.

Francuskie firmy ubiegają się o pomoc (8:02 w nocy)

Minister pracy Muriel Penicaud powiedział, że ponad 200 000 francuskich firm złożyło wniosek o pomoc rządową w celu utrzymania 2,2 miliona pracowników na liście płac, ponieważ blokada w walce z koronawirusem zatrzymuje kilka gałęzi przemysłu.

Powiedziała, że ​​producenci, hotele i restauracje, branża budowlana i sprzedawcy artykułów spożywczych nie są najbardziej dotknięci. Francuski rząd przeznaczył 8,5 miliarda euro ( 9,5 miliarda dolarów ) w ciągu dwóch miesięcy, aby pomóc firmom, które tymczasowo nieczynne pracowników z powodu blokady i zapewnić, że mogą wznowić pracę po zakończeniu kryzysu.

Indonezja zablokuje 30 milionów (6:53 w nocy)

Indonezja może poddać kwarantannie prawie 30 milionów ludzi w swojej stolicy i okolicach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, który zabił ponad 100 osób w czwartym pod względem liczby ludności kraju na świecie.

Jak donosi Jakarta Post, policja i urzędnicy ds. Transportu przeprowadzili ćwiczenia na temat ograniczania przemieszczania się ludzi z okolic Wielkiej Dżakarty. Gubernator Zachodniej Jawy, Ridwan Kamil, powiedział w poniedziałek, że decyzja o zablokowaniu, w tym w regionach najbardziej dotkniętych wirusami w prowincji sąsiadującej z Dżakartą.

Grenlandia zakazuje sprzedaży alkoholu (06:45 w Nowym Jorku)

Kraj, który zamknął szkoły i restauracje, zakazuje sprzedaży alkoholu dookoła stolicy do połowy kwietnia, powołując się na ryzyko dla dzieci i powstrzymywanie koronawirusa. Dzieci „powinny mieć bezpieczny dom”, powiedział premier Kim Kielsen w oświadczeniu.

W Danii internetowy test spożycia alkoholu jest 10 razy większy niż przed zamknięciem kraju na początku tego miesiąca, informuje DR. Test pozwala ludziom porównać ich stosowanie z zaleceniami zdrowotnymi.

Blokada w Wielkiej Brytanii może trwać długo (6 rano w Nowym Jorku)

Gove powiedział w programie Andrew Marr z BBC, że długość środków ograniczających będzie zależeć od tego, jak poważnie Brytyjczycy przyjmą porady rządu, przypominając list, który premier Boris Johnson wysyła do brytyjskich gospodarstw domowych w tym tygodniu. W zeszłym tygodniu Matt Hancock, sekretarz ds. Zdrowia i zdrowia Johnson, dał wynik pozytywny .

Zapytany o perspektywę recesji z powodu blokady, a także o wzrost długu publicznego z powodu nadzwyczajnych środków fiskalnych, Gove powiedział, że w tej chwili najważniejsze jest ratowanie życia. Awaria w Wielkiej Brytanii, aby zapisać się do szerokiej wysiłku Unii Europejskiej, aby kupić wentylatory nie utrudniać zdolność kraju do celu więcej, powiedział.

Liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii wzrosła do 1 228 niedzieli z 19 522 potwierdzonymi przypadkami.

Iran widzi wybuch epidemii trwający 1-2 lata (17:43 HK)

W Iranie liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 2640 po tym, jak 123 zmarło z powodu wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, a liczba infekcji wzrosła o 2 901 do ponad 38 300. Prezydent Hassan Rouhani powiedział, że rozprzestrzenianie się koronawirusa spowolniło w niektórych prowincjach, ale kraj może być zmuszony nauczyć się żyć z chorobą przez rok lub dwa lata.

Holandia przypomina 600 000 wadliwych masek (17:36 HK)

Holandia przypomniała sobie około 600 000 masek na twarz, które sprowadziła z Chin i została rozprowadzona wśród holenderskich szpitali. Maski nie spełniały wymogów bezpieczeństwa, Ministerstwo Zdrowia powiedział do NOS nadawcy.

McLaren wykona części do respiratora (17:35 HK)

McLaren Racing – która projektuje części do samochodów wyścigowych Formuły 1 – wykorzysta swój warsztat maszynowy do produkcji komponentów do wentylatorów i pomoże w zakupie części potrzebnych do przyspieszenia produkcji urządzeń, podała firma w niedzielnym oświadczeniu. Jej spółka dominująca, McLaren Group, również buduje urządzenia testowe, aby upewnić się, że wentylatory spełniają wymagania bezpieczeństwa.

Kraj zwiększa produkcję krajową, a firmy takie jak Dyson Ltd. i Airbus SE oferują produkcję wentylatorów. Nie jest jednak jasne, czy kraj osiągnie cel 30 000 ustalony przez Johnsona.

Spanish Deaths Pass 6500 (17:30 HK)

Liczba ofiar śmiertelnych w Hiszpanii z Covid-19 wzrosła powyżej 6500, a rząd dąży do dalszego ograniczenia przemieszczania się ludzi, ponieważ przeciążony system opieki zdrowotnej w kraju zmaga się z przypadkami przewyższającymi dostępne łóżka do intensywnej opieki.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 838 osób zmarło na wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin – najwyższa jak dotąd dzienna liczba, co daje w sumie 6528 osób. Potwierdzono kolejne 6549 nowych przypadków, a całkowita liczba zakażeń wynosi obecnie 78 797, najwięcej w Europie po Włoszech.

CEO Novartis widzi wzrost w USA (17:00 HK)

Pierwsza fala globalnego wybuchu koronawirusa prawdopodobnie dobiegnie końca w najbliższych miesiącach, ale świat powinien przygotować się na drugą falę, powiedział Vasart Narasimhan, dyrektor generalny Novartis AG, szwajcarskiej gazecie SonntagsZeitung. Dane sugerują, że tempo nowych infekcji może się zmniejszać we Włoszech i Hiszpanii, gdzie doszło do około połowy zgonów. Narasimhan powiedział, że chociaż oba kraje prawdopodobnie osiągnęły szczyt, wielki wzrost w Stanach Zjednoczonych dopiero nadejdzie.

Niemcy ostrzegają przed możliwym niedoborem na OIOM-ie (16:45 HK)

Szef niemieckiego Instytutu Roberta Kocha ostrzegł, że w kraju może zabraknąć miejsc na oddziałach intensywnej terapii. „Nie możemy wykluczyć, że Niemcy otrzymają więcej potrzebujących pacjentów niż wentylatory”, powiedział Lothar Wieler dla gazety Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Liczba zgonów związanych z Covid-19 w Niemczech była stosunkowo niska w porównaniu z innymi krajami.

Australia Limits Gatherings (15:43 HK)

Premier Australii Scott Morrison ograniczył publiczne spotkania na zewnątrz do dwóch – z wyłączeniem rodzin – i powiedział ludziom, aby pozostali w domu, z wyjątkiem niezbędnych zakupów, pracy, edukacji i opieki medycznej. Powiedział także, że osoby w wieku 70 lat i starsze powinny zostać w domu.

Wcześniej w niedzielę Morrison powiedział, że rząd zamierza zapewnić dalsze wsparcie dochodów pracownikom, którzy stracą pracę, gdy epidemia wirusa koronawirusa niszczy gospodarkę. Ogłosił także pakiet o wartości 1,1 miliarda dolarów ( 678 milionów dolarów ) w celu zwiększenia wydatków na usługi zdrowotne i walkę z przemocą domową.

W Australii odnotowano 3966 potwierdzonych przypadków od godziny 15.00 w niedzielę, co stanowi wzrost o 331 w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba ofiar narodu wyniosła 16.

Hongkong planuje drugą rundę pomocy (15:48 HK)

Według rządu Sekretarza Matthew Cheunga rząd Hongkongu wprowadzi drugą rundę pomocy finansowej dla przedsiębiorstw dotkniętych epidemią koronawirusa.

Cheung napisał w niedzielnym blogu, że subwencje z funduszu zapobiegania epidemiom miały na celu ochronę pracowników, nie podając szczegółów planu ani harmonogramu. Rząd ogłosił pod koniec ubiegłego miesiąca pakiet pierwszej pomocy związany z pandemią, aby pomóc firmom i osobom fizycznym.

Republika Południowej Afryki może podejść do MFW (15:10 HK)

Republika Południowej Afryki może po raz pierwszy zwrócić się do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, aby pomóc w finansowaniu poradzenia sobie z opadem po zarażeniu koronawirusem, poinformował Sunday Times z Johannesburga, powołując się na ministra finansów Tito Mboweni.

Afryka oddalona od wysokości sztormu (14.00 HK)

Afryka jest dwa do trzech tygodni od najgorszej burzy koronawirusowej i potrzebuje nadzwyczajnego bodźca ekonomicznego w wysokości 100 miliardów dolarów, aby wzmocnić środki zapobiegawcze i wesprzeć swoje delikatne systemy opieki zdrowotnej, zgodnie z danymi Komisji Gospodarczej ONZ dla Afryki.

Tokio Igrzyska Olimpijskie 2021 Data (13:49 HK)

Międzynarodowy Komitet Olimpijski i japońscy organizatorzy planują ustalić datę otwarcia na 23 lipca 2021 r., A datę zamknięcia na 8 sierpnia, NHK powiedział w niedzielę, powołując się na źródła, których nie zidentyfikował.

Premier Shinzo Abe i prezydent MKOl Thomas Bach zgodzili się odłożyć Igrzyska w Tokio na około rok, co było pierwszym odroczeniem od czasu, gdy współczesne gry rozpoczęły się w XIX wieku.

Osobno w Tokio odnotowano 68 przypadków więcej koronawirusów, co stanowi największy dzienny wzrost, podał NHK, powołując się na urzędnika lokalnego, którego nie zidentyfikował. Tokio ma teraz co najmniej 430 infekcji.

Filipiński bank centralny gotowy na więcej środków (12:08 HK)

Gubernator Benjamin Diokno powiedział, że filipiński bank centralny jest gotowy wspierać gospodarkę poprzez dalsze obniżki stóp procentowych i zakupy rządowych papierów wartościowych, ponieważ kraj stara się powstrzymać skutki rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

„Zrobiliśmy wiele po stronie monetarnej, ale w razie potrzeby możemy zrobić znacznie więcej” – powiedział Diokno. „Jest dużo miejsca na złagodzenie polityki”, chociaż jakakolwiek akcja pozostanie zależna od danych, powiedział.

New York Knicks Właściciel testów pozytywnie (10:41 HK)

Jim Dolan, który jest również dyrektorem naczelnym Madison Square Garden Co., jest w izolacji i „nie doświadcza żadnych symptomów od niewielkiego do żadnego”, powiedział w tweecie Knicks .

64-letni dyrektor dołącza do wielu graczy NBA w testach pozytywnych na Covid-19. Liga zawiesiła sezon na początku tego miesiąca, kiedy ujawniła, że ​​zdiagnozowano zawodnika Utah Jazz.

Ograniczenia związane z podróżami krajowymi w rejonie Nowego Jorku (10:12 HK)

CDC wezwało mieszkańców obszaru trójstanowego do powstrzymania się od niepotrzebnych podróży przez 14 dni, ze skutkiem natychmiastowym. Porada nie obejmuje pracowników Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także osób pracujących w „branżach infrastruktury krytycznej, w tym między innymi w transporcie samochodowym, pracownikach służby zdrowia, usługach finansowych i zaopatrzeniu w żywność”.

Trump wpadł na pomysł, aby odizolować te obszary, w których uderzono mocno wcześniej tego samego dnia. Ale w ogłoszeniu na Twitterze uniknął najcięższego wyniku. „Kwarantanna nie będzie konieczna” – powiedział Trump.

Nowojorski Andrew Cuomo powiedział w CNN, że posunięcie to byłoby równoznaczne z „federalną deklaracją wojny” przeciwko stanom – taką, która najwyraźniej została na razie zablokowana.

Wiceprezydent Mike Pence powiedział Fox News, że grupa zadaniowa ds. Wirusów wkrótce wyda zalecenia dotyczące ponownego otwarcia gospodarki USA.

Nowe sprawy w Chinach głównie importowane (08:24 HK)

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia powiedziała, że ​​wszystkie z wyjątkiem jednego zgłoszonego 28 marca nowego przypadku zostały zaimportowane, ponieważ polityka blokująca prawie wszystkim obcokrajowcom wejście na rynek weszła w życie w sobotę.

Chiny posiada łącznie 81,439 potwierdzonych przypadków, z 693 importowanych, NHC powiedział . Liczba ofiar wzrosła o pięć do 3300, a wszystkie nowe zgony odnotowano w prowincji Hubei. Liczba wypisanych pacjentów wzrosła o 477 do 75 448.

Detroit’s Auto Show anulowany na 2020 rok (7:15 rano)

North American International Auto Show powiedział, że odwołuje największe w branży wydarzenie zaplanowane na czerwiec i wznowi pokaz w 2021 roku.

Organizatorzy powiedzieli, że miejsce, TCF Center, zostanie zmienione na szpital polowy dla przypadków Covid-19. Detroit Auto Show zostanie wznowione 11 czerwca 2021 r., A publiczny pokaz zaplanowano na 19-26 czerwca.

Gilead rozszerza dostęp do narkotyków (06:37 HK)

Gilead Sciences Inc. rozszerzy dostęp do eksperymentalnego remediwiru przeciw koronawirusom, aby przyspieszyć jego stosowanie w nagłych wypadkach u wielu ciężko chorych pacjentów. Producent narkotyków powiedział, że przechodzi na „rozszerzony dostęp” z programu „współczucia”, w ramach którego remdesivir otrzymał więcej ponad 1000 pacjentów z Covid-19.

Firma powiedziała, że ​​jest na dobrej drodze, aby uzyskać wstępne dane w nadchodzących tygodniach.

 

https://www.bloomberg.com/news/videos/2020-04-30/what-earth-looks-like-when-everything-stops-video?fbclid=IwAR345EREtzHYNCfTe5PgepPG9pSPGY0EoWBxX93-94scVIDlFfTjqqISi1o

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *